Oro kondicionieriai
Visus metus veikiantis oro kondicionierius: Paruoškite savo kondicionierių sezono kaitai
Kaip užtikrinti efektyvų oro kondicionavimą ištisus metus.
Visus metus veikianti oro kondicionavimo sistema: Išsamus vadovas, kaip paruošti kondicionierių sezonų pasikeitimams
–
Nuo šaltų žiemų iki svilinančių vasarų – jūsų oro kondicionavimo sistema sukurta taip, kad užtikrintų temperatūros kontrolę ištisus metus. Tačiau keičiantis metų laikams, keičiasi ir jūsų kondicionieriaus apkrovimas. Paruošę savo oro kondicionavimo sistemą šiam perėjimui, užtikrinsite, kad ji ir toliau veiktų efektyviai, teikdama maksimalų komfortą.
Kaip užtikrinti efektyvų kondicionavimą ištisus metus
–
Keičiantis metų laikams, būtina paruošti savo kondicionavimo įrenginį artėjantiems klimato pokyčiams, ypač jei naudojate jį oro kondicionavimui ištisus metus. Ne tik tam, kad jūsų namuose būtų patogu, bet ir tam, kad užtikrintumėte savo kondicionieriaus ilgaamžiškumą, sumažintumėte sąskaitas už elektros energiją ir optimizuotumėte jos veikimą. Šiame straipsnyje pateikiamas išsamus vadovas, kaip paruošti savo kondicionavimo sistemą sezono pokyčiams.
AC gedimų šalinimas keičiantis metų laikams
–
Keičiantis metų laikams, dėl intensyvesnio naudojimo arba ilgesnių ramybės periodų gali kilti įvairių problemų su jūsų įrenginiu. Svarbu reguliariai atlikti ŠVOK profilaktinę techninę priežiūrą, tačiau namų savininkai taip pat turėtų žinoti apie dažniausiai pasitaikančias įrangos problemas ir kaip jas spręsti.
Fizinių pažeidimų tikrinimas
–
Apžiūrėkite, ar vidaus AC įrenginys neturi fizinių pažeidimų požymių, pavyzdžiui, sulenktų ar sulūžusių briaunų ir nutekėjusio šaldymo skysčio. Aptikę pažeidimų, būtinai kreipkitės į servisą, kad jie atliktų profilaktinę apžiūrą ir remontą.
Skirtingi oro kondicionieriaus temperatūros nustatymai ir poreikiai visame pasaulyje
–
Kondicionieriaus temperatūros nustatymai labai skiriasi priklausomai nuo geografinės vietovės. Pavyzdžiui, sausesniuose ir karštesniuose regionuose gyvenantiems namų ūkiams reikės kitokių patalpų temperatūros nustatymų nei tiems, kurie gyvena šaltesnio klimato vietovėse, taip pat tiems, kurie gyvena nuolat drėgnose vietose. Todėl, norint suprasti, kokio tipo oro kondicionierius jums tinka, kuris siūlo temperatūros nustatymus, užtikrinančius maksimalų komfortą ir efektyvumą, būtina visapusiškai išmanyti vietos klimatą ir sezoniškumą.
Programuojamų oro kondicionierių maksimalus panaudojimas
–
Programuojamieji oro kondicionieriai leidžia valdyti namų klimatą įvairiais nustatymais ir taip padidinti efektyvumą. HITACHI oro kondicionieriai „airHome”, pavyzdžiui, „airHome 600”, turi savaitinius laikmačius ir programuojamas parinktis. Naudodamiesi šiomis funkcijomis galite automatiškai reguliuoti temperatūros nustatymus pagal paros laiką, taip užtikrindami efektyvumą ir komfortą. Be to, yra HITACHI programėlė „airCloud Home”, kuri suteikia naudotojui galimybę geriau valdyti savo HITACHI oro kondicionierių, todėl jis gali dar patogiau pritaikyti patalpų komfortą.
Temperatūros reguliavimas siekiant didžiausio efektyvumo
–
Visuotinė rekomendacija dėl kondicionieriaus nustatomos temperatūros vasarą yra maždaug 22-27 ºC (72-80 ºF), temperatūra žiemą turėtų būti nustatyta maždaug 20-23 ºC (68-74 ºF), kad sumažintumėte AC sistemos apkrovą, sumažintumėte energijos sąnaudas ir kartu išlaikytumėte patalpų komfortą.
Nešvarumų pašalinimas nuo lauko įrenginio
–
Būtinai atlikite kondicionieriaus lauko bloko apžiūrą, nes jį gali kliudyti lapai, žolė ir purvas. Pašalinus šias šiukšles galima optimizuoti oro srautą ir sumažinti įrangos apkrovą. Svarbus momentas: jei ką nors pastebėjote įrenginio viduje, patartina kreiptis į specialistą.
Aplink lauko įrenginį esančios teritorijos valymas
–
Išvalykite erdvę aplink jūsų oro kondicionieriaus lauko bloką, tai padeda išvalyti oro srautą ir pagerinti jo veikimą. Rekomenduojame reguliariai šalinti šiukšles, genėti lapus ir palaikyti bent dviejų pėdų netrukdomą erdvę iš visų pusių.
Kaip apsaugoti kondicionieriaus lauko bloką
–
Norint užtikrinti ilgaamžiškumą, labai svarbu apsaugoti lauko įrenginį. Ne sezono metu naudokite oro kondicionieriaus dangtį, kad į jį nepatektų šiukšlių ir drėgmės. Hitachi „airHome SafeGuard” sistemoje HITACHI įdiegtos moderniausios funkcijos, skirtos oro kondicionieriaus įrenginiui apsaugoti, padidinant jo patvarumą ir ilgaamžiškumą. Keletas iš šių funkcijų:
- Saugaus maitinimo funkcija: neleidžia oro kondicionieriui naudoti per daug energijos ir išjungti elektros grandinės pertraukiklio. Ji tai daro sulėtindama kompresoriaus greitį, kai jis naudoja daug energijos. Šią funkciją galite įjungti arba išjungti nuotolinio valdymo pulteliu.
- Antikorozine danga dengti sparnai: briaunos skirtos tam, kad laikui bėgant oro kondicionieriaus nepažeistų tokie dalykai kaip vanduo, oras, druska ir drėgnas oras.
- Vožtuvo dangtelis: apsaugo oro kondicionieriaus išorinę dalį nuo vandens pažeidimų, pavyzdžiui, nuotėkio ar vandens sankaupų. Jis tai daro nukreipdamas vandenį nuo oro kondicionieriaus.
- Nuo rūdžių apsaugantys dažai: apsaugo oro kondicionieriaus lauko dalį nuo rūdijimo arba dažų lupimosi.
Elektros komponentų apžiūra
–
Atlikdami kondicionieriaus elektros komponentų patikrą, ieškokite bet kokių nusidėvėjimo ar pažeidimo požymių. Atsilaisvinusios jungtys, perdegę laidai ir pažeisti jungikliai gali turėti įtakos kondicionieriaus veikimui. Norėtume dar kartą pabrėžti, kad dėl tokių subtilių patikrinimų visada patartina kreiptis į profesionalus.
Patalpų įrenginio paruošimas sezono kaitai
–
Patikrinus kondicionavimo sistemą tarp sezonų, galima nustatyti ir išvengti galimų problemų. Rekomenduojame paruošti savo vidaus įrenginį sezonų kaitai.
Simptomai, kad jūsų sistemos sieninis vidaus blokas neveikia ir ką turėtumėte daryti
Atkreipkite dėmesį į bet kokius neįprastus kondicionieriaus veikimo pokyčius. Sumažėjęs oro srautas, nepakankamas vėsinimas ar šildymas, keistas triukšmas ir nuotėkis – tai galimų problemų požymiai. Prieš bandydami patys spręsti šias problemas, visada kreipkitės į specialistą. Prevencinė techninė priežiūra taip pat gali užkirsti kelią šių problemų atsiradimui.
Kondicionieriaus oro filtro tikrinimas
Užsikimšęs oro filtras gali smarkiai paveikti kondicionieriaus veikimą, dėl to gali sutrikti oro srautas ir padidėti energijos sąnaudos. Oro filtrą patartina valyti arba keisti kas 1-3 mėnesius, priklausomai nuo naudojimo ir oro kokybės.
Blogas oro kondicionieriaus oro srautas
Nepakankamas oro srautas gali būti dėl nešvaraus oro filtro arba nešvarumų ventiliacijos angose. Jei išvalius oro filtrą oro srautas nepagerėja, kreipkitės į specialistą, kad patikrintų jūsų sistemą.
Per karštas arba per šaltas oras
–
Jei jūsų oro kondicionierius efektyviai nešaldo arba nešildo, tai gali būti dėl netinkamų nustatymų, šaldymo skysčio nuotėkio arba termostato problemų. Pirmiausia patikrinkite oro kondicionavimo įrenginio nustatymus, jei problemos išlieka,profesionalus AC įrenginio patikrinimas gali padėti nustatyti ir išspręsti problemą.
Keisti garsai, sklindantys iš jūsų vidinio oro kondicionavimo įrenginio
–
Neįprasti garsai, tokie kaip čiažėjimas, girgždesys ar daužymas, gali reikšti atsilaisvinusias dalis, variklio problemas arba sugedusį kompresorių. Tokiais atvejais išjunkite kondicionierių ir nedelsdami kreipkitės į specialistą/paleidėją, sumontavusį jūsų įrenginį
Vandens nutekėjimas iš oro kondicionieriaus
–
Vanduo gali nutekėti dėl užsikimšusios kondensato nutekėjimo linijos arba nutekėjusio šaldymo skysčio. Mažyčiai įtrūkimai ar perforacijos šaldymo spiralėse gali sukelti šaldymo skysčio nuotėkį. Norint tai nustatyti, dėl didelio slėgio pro šias angas prasiskverbiantis aušinimo skystis skleis šnypštimą, burbuliavimą arba gurguliuojantį garsą. Kaip nurodyta pirmiau pateiktame skyriuje, pastebėję bet kokį nuotėkį ar garsą, sklindantį iš jūsų įrenginio, būtinai kreipkitės į specialistą.
Nuolat veikiantis oro kondicionieriusNeįsijungianti kintamosios srovės sistema
–
Nuolat veikiantis oro kondicionierius gali būto todėl, kad jam sunku pasiekti nustatytą temperatūrą. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių subalansuoti komfortą ir energijos sąnaudas:
- Naudokite ventiliatorius, kad pagerintumėte kondicionieriaus vėsinimą nesumažindami temperatūros.
- Įrenkite užuolaidas arba žaliuzes, kad sumažintumėte saulės spindulių skleidžiamą šilumos poveikį.
- Pasirinkite savo namams tinkamos galios kondicionierių.
- Naudokitės išmaniosiomis funkcijomis, kad automatiškai nustatytumėte temperatūrą skirtingais paros laikais.
Neįsijungianti kintamosios srovės sistema
–
Jei kondicionierius neįsijungia, tai gali būti dėl suveikusio elektros grandinės pertraukiklio, termostato problemų arba sugedusio variklio.
Šaldymo skysčio lygio tikrinimas
–
Dėl žemo šaldymo skysčio lygio jūsų kondicionierius negali efektyviai vėsinti. Nors tikrinant šaldymo skystį šią problemą galima nustatyti pagal nepakankamą aušinimą arba ledą ant šaldymo skysčio linijų, šaldymo skysčio lygio reguliavimą geriausia patikėti profesionalams, todėl nedelsiant kreipkitės į meistrus.
Keistas kvapas, sklindantis iš kondicionieriuas vidinio bloko
–
Gali būti įvairių priežasčių, dėl kurių jūsų oro kondicionierius pradėjo skleisti nemalonius kvapus, štai trys dažniausiai pasitaikančios priežastys:
- Oro filtrus reikia išvalyti arba pakeisti
- Pelėsis arba grybelis
- Užsikimšęs arba netinkamas drenažas
Oro kondicionavimo sistemos užšalimas
–
Dėl ledo, susikaupusio ant kondicionieriaus garintuvo ritės, sistema gali užšalti. Taip gali atsitikti dėl mažo šaltnešio kiekio, prasto oro srauto arba sugedusio ventiliatoriaus. Jei kondicionierius užšąla, išjunkite jį ir kreipkitės pagalbos į ŠVOK techniką.
Ortakių apžiūros planas
–
Ar jūsų namuose yra ortakių sistema? Šių sistemų techninė priežiūra ir pasiruošimas sezono kaitai yra panašūs, tačiau reikės atlikti kitus patikrinimus.
Efektyvus oro srautas dažnai priklauso nuo gerai prižiūrimų ortakių, todėl labai svarbu reguliariai tikrinti ir atlikti ortakių valymą, kad sistema veiktų optimaliai. Toliau pateikiami patarimai padės jums pastebėti ortakių sistemos problemas:
Oro srauto problemos ortakinėje kondicionavimo sistemoje
–
Oro srauto problemų ortakinėse kondicionavimo sistemose gali kilti dėl ortakiuose susikaupusių dulkių arba kliūčių. Šią problemą galima išspręsti reguliariai tikrinant ir valant.
Kanalinių oro kondicionierių ventiliacijos angų tikrinimas
–
Įsitikinkite, kad ventiliacijos angose nėra kliūčių ir jos tinkamai atsidaro, kad palengvintų oro srautą. Be to, reguliariai valydami ventiliacijos angas taip pat išvengsite dulkių, kurios gali turėti įtakos jūsų sveikatai ir bendram įrenginio efektyvumui.
Oro nuotėkių sandarinimas ortakiuose
–
Dėl oro nuotėkių ortakiuose gali nutekėti vėsus oras, dėl to padidės jūsų sąskaitos už energiją ir sumažės oro kondicionieriaus efektyvumas bei galia. Šią problemą gali veiksmingai išspręsti profesionalus ortakių sandarinimas.
Namų šiltinimas
–
Oro kondicionieriaus efektyvumas labai padidėja, kai jūsų namai yra tinkamai apšiltinti, nes sumažėja šilumos mainai tarp namų vidaus ir lauko. Norėdami geriau suprasti, kodėl tinkamas apšiltinimas yra labai svarbus, kviečiame perskaityti mūsų straipsnį, kuriame aptariama šilumos izoliacijos ir oro kondicionavimo nauda.
Suprasti tinkamos namų izoliacijos ir kondicionieriaus efektyvumo svarbą
–
Įrengus izoliaciją namuose, sukuriamas barjeras šilumos perdavimui, todėl vasarą namuose būna vėsiau, o žiemą – šilčiau. Dėl to mažiau apkraunama jūsų kondicionavimo sistema, užtikrinama geresnė oro kokybės, patalpų drėgmės, energijos vartojimo efektyvumo kontrolė ir taupomos sąskaitos už elektrą.
Bendrųjų energijos nuostolių vietų namuose nustatymas
–
Dažniausios energijos praradimo vietos yra langai, durys, neizoliuotos sienos, grindys ir lubos. Išsprendus šių sričių problemas, galima gerokai padidinti namų energijos vartojimo efektyvumą.
Palėpės, sienų ir grindų izoliacijos įrengimas
–
Įrengus izoliaciją palėpėje, sienose ir grindyse, vasarą į namus nepatenka karštas oras, o žiemą – šaltas, todėl jūsų kondicionavimo sistema tampa efektyvesnė. Labai svarbu pasirinkti tinkamą izoliacijos tipą kiekvienai sričiai ir tinkamai ją įrengti, kad ji būtų maksimaliai efektyvi.
Žaliuzių arba užuolaidų uždarymas
–
Saulės šviesa gali gerokai pakelti patalpų temperatūrą. Užtraukę žaliuzes ar užuolaidas karščiausiu dienos metu galite sumažinti šilumos patekimą, todėl jūsų kondicionavimo sistema veiks efektyviau.
Energiją taupančio kintamosios srovės bloko pasirinkimas
–
Pasirinkę efektyviai energiją vartojantį kondicionavimo įrenginį galite gerokai sumažinti sąskaitas už energiją. Štai keletas veiksnių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti.
- Patikrinkite energijos klasę: Energijos reitingai, nurodyti galinėje pusėje, rodo, kaip efektyviai veikia kondicionierius. Didesnis reitingas rodo didesnį efektyvumą. Patikrinkite šį vadovą, kaip apskaičiuoti savo oro kondicionieriaus reitingą.
- Ieškokite papildomų funkcijų: funkcijos kaip programuojami laikmačiai, ekologiški režimai ir išmaniosios technologijos gali gerokai padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Pavyzdžiui, HITACHI oro kondicionieriai „airHome” turi energiją taupančias funkcijas: išmanųjį ekologinį režimą, kuris gali nustatyti, kada kambaryje nėra žmonių, ir automatiškai persijungia į energiją taupantį režimą, kai jūsų nėra kambaryje. Arba „GoodSleep Timer” programa, kurią galite nustatyti taip, kad išsijungtų po pageidaujamo valandų skaičiaus.
Atminkite, kad nors tam tikrus kondicionieriaus priežiūros aspektus galite atlikti patys, tačiau sudėtingesnėms užduotims atlikti visada patartina kreiptis į profesionalus. Taip užtikrinsite, kad jūsų kondicionierius veiktų optimaliai ir visus metus jūsų namuose būtų jauku. Viskas priklauso nuo to, kaip maksimaliai išnaudoti savo oro kondicionavimo sistemą ištisus metus, o HITACHI profesionalai – meistra visada pasiruošę jums padėti.
Daugiau informacijos apie „Hitachi” gyvenamųjų namų oro kondicionierius rasite čia.